środa, 21 sierpnia 2013

ŚLUB: Dekorowanie stołów weselnych

Nigdy nie można do końca ufać ludziom w kontekście  poczucia estetyki zwłaszcza, gdy chodzi o ważną uroczystość. Z tego założenia wyszła Panna Młoda, która poprosiła mnie, abym pomogła jej dekorować weselne stoły. 

Tematem przewodnim ślubu była "elegancka łąka" jeśli można to tak określić :) Suknia Panny Młodej była z jedwabiu malowanego w fioletowe i lilowe kwiaty z liśćmi w różnych odcieniach zieleni. Miała także fuksjowe i różowe akcenty. 

Natomiast na zaproszeniach wydrukowane zostały pawie pióra, które powtórzone zostały właśnie w dekoracji stołów.


Oprócz piór dodałyśmy wstążki różnej szerokości w niebieskich, zielonych i turkusowych kolorach. Przypięłyśmy je szpileczkami do obrusów, aby się nie przesuwały.Szkoda, że przez oświetlenie zdjęcia nie oddają w pełni koloru i efektu, który uzyskałyśmy.
Blasku na stołach dodały niby staroświeckie, ale jednak glamourowe białe kandelabry, ozdobione zielonymi kulami i także wstążkami.


Oprócz tego, przy każdym nakryciu ustawiłyśmy małe pudełko w kształcie "krzesełka", które spełniało funkcję wizytówki. W środku kryła się mała, słodka niespodzianka - krówka :) Oczywiście także na tym drobiazgu pojawił się motyw oraz kolorystyka pawich piór. 
Podobno pawie pióra przynoszą pecha, ale Para Młoda raczej nie przejmowała się tym przesądem. Do czasu. W momencie, kiedy ukończyłyśmy dekorowanie stołów nagle z klimatyzatora umieszczonego w suficie zaczęła kapać woda... a po chwili już ogromna część sufitu zaczęła przeciekać i niszczyć naszą pracę. Okazało się, że w pokoju nad salą pękła rura! Dramat był wielki, ale obsługa dworku stanęła na wysokości zadania i na drugi dzień nie było śladu po tej powodzi. 
A dla wszystkich ciekawskich - w takim dworku odbyło się wesele:

Po przystrojeniu przez firmę oferującą usługę GREEN WEDDING, teren wyglądał bardzo urokliwie - zwłaszcza dzięki ledowemu oświetleniu.


Może uda mi się załączyć później jeszcze jakieś inne zdjęcia stołów lub otoczenia, jeśli pojawią się w oficjalnym albumie Pary Młodej :)

W następnym poście zaprezentuję Wam mój strój z imprezy. 

PS. Dołączam zdjęcia ze strony www.jaceksiwko.com, który bardzo fajnie się spisał :)

2 komentarze:

  1. Wygląda to bardzo ładnie, wręcz uroczo ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na żywo i w blasku świec efekt był naprawdę ciekawy :)

      Usuń