wtorek, 23 kwietnia 2013

Nawilżenie oczu

Pisałam już o tym, że noszę soczewki kontaktowe i jakiego płynu używam. Myślę jednak, że warto wrócić do tego tematu, bo jest ważny - zwłaszcza w kontekście nawilżenia oczu.

Po ostatniej wizycie u optometrysty, postanowiłam bardziej zadbać o oczy.

Zmieniłam płyn do soczewek i teraz używam OPTI-FREE Pure Moist. Dokupiłam też krople do oczu Hyal-Drop multi. Jestem bardzo zadowolona z obu produktów. Zaopatrzyłam się nawet w pełnowymiarowy płyn do soczewek, a z kroplami nie rozstaję się ani rano ani wieczorem.


OPTI-FREE Pure Moist zapewnia długotrwałe nawilżenie soczewek kontaktowych, także silikonowo-hydrożelowych. Najnowsze rozwiązanie technologiczne HydraGlyde Matrix Moisture otacza soczewki "poduszką wilgoci", utrzymując ich nawilżenie przez cały dzień – nawet przez 16 godzin. Efekt nawilżenia odczuwany jest od chwili założenia, aż do momentu zdjęcia soczewek na koniec dnia. 

Płyn OPTI-FREE Pure Moist oferuje nie tylko długotrwałe nawilżenie. Zawiera także sprawdzony podwójny system dezynfekcji soczewek, pozostając łagodnym dla wrażliwych oczu. Składniki POLYQUAD oraz ALDOX chronią przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów, bakterii, grzybów oraz akantamebozą. 

Zawarte w łzach białko i związki lipidowe mogą osadzać się na soczewkach kontaktowych, powodując podrażnienie oczu, a nawet wpływać negatywnie na jakość widzenia. OPTI-FREE Pure Moist zmniejsza stopień odkładania się lipidów oraz usuwa osady białkowe, pomagając zachować czyste soczewki i zapewniając uczucie świeżości.

Pielęgnacja silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych

OPTI-FREE PureMoist doskonale nadaje się do pielęgnacji nowoczesnych soczewek silikonowo-hydrożelowych. Obecność w ich składzie silikonu umożliwia nadzwyczajny poziom wymiany gazowej, jednocześnie materiał ten posiada silne właściwości hydrofobowe. Efektem jest odczuwana przez niektórych pacjentów suchość.
Nowoczesne krople do nawilżania oczu i soczewek kontaktowych (tzw. sztuczne łzy).

Wskazania: nawilża i odświeża oczy w przypadku uczucia suchości, podrażnienia i zmęczenia oczu.

Krople Hyal-Drop Multi należy stosować w stanach niedoboru łez (tzw. zespół suchego oka), którym towarzyszą takie objawy jak uczucie suchości oka, pieczenie lub zmęczenie oczu.

Przyczyną tych objawów może być praca przy monitorze, długotrwałe oglądanie telewizji, suche powietrze w pomieszczeniach ogrzewanych lub klimatyzowanych, dym papierosowy lub wymuszony nawiew powietrza.

Również zażywanie niektórych leków (np. pigułek antykoncepcyjnych), niektóre schorzenia, a także konserwanty zawarte w niektórych kroplach do oczu mogą przyczyniać się do rozwoju zespołu suchego oka.

Krople Hyal- Drop Multi nadają się również do nawilżania i zwilżania zarówno miękkich, jak i twardych soczewek kontaktowych i sprawiają, że noszenie soczewek kontaktowych staje się zdecydowanie mniej uciążliwe.

Zawarty w Hyal-Drop multi kwas hialuronowy:
- to naturalnie występująca w organizmie ludzkim (także w łzach) substancja
- natychmiast i długotrwale nawilża powierzchnię oka
- przynosi ulgę i redukuje dyskomfort
- jest bezpieczny również przy długotrwałym stosowaniu

Dzięki opatentowanemu mechanizmowi dozującemu krople Hyal-Drop multi:
- nie zawierają konserwantów
- są sterylne i bezpieczne w stosowaniu przez 3 miesiące po otwarciu
- aplikacja jest łatwa i precyzyjna - zakraplacz uwalnie pojedynczą kroplę

Dawkowanie: Miejscowo do worka spojówkowego. W razie potrzeby należy wpuścić 1 kroplę do worka spojówkowego. Ponieważ krople nie zawierają konserwantów, mogą być używane codziennie, tak często jak to konieczne. Krople są bardzo dobrze tolerowane również w przypadku długotrwałego stosowania.


To tyle mądrości :)

Życzę wszystkim zdrowych i dobrze nawilżonych oczu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz