środa, 31 sierpnia 2011

Nowe pędzelki

Nowy rok szkolny zaczynałam zawsze z nowymi przyborami, w który wyposażony został mój piórnik. Jako maniaczka sklepów papierniczych zawsze znajdowałam w nich jakieś niezbędne flamastry, fikuśne gumki do mazania, kolorowe ołówki...o blokach rysunkowych, zeszytach i notesach nie wspominając.
Dziś notuję na blogu a pórnik zastąpiła kosmetyczka ;) Postanowiłam więc odświeżyć tradycję i wyposażyć ją w parę nowych pędzelków.


Te trzy są pędzelkami do twarzy. Jeden jest do rozświetlacza, drugi do różu, a trzeci i do różu i do konturowania bronzerem.

Od lewej: 
Sigma - SMALL CONTOUR - F05
INGLOT - 15BJF
Sigma - TAPERED HIGHLIGHTER - F35

Pędzelki Sigma są tańszą wersją profesjonalnych pędzli MAC i są świetnej jakości. Muszę przyznać, że pędzel do różu INGLOT im dorównuje. Nawet trzonek i włosie mają podobne. Jednak wydaje mi się, że Sigma ma dużo większy asortyment. Natomiast ceny INGLOT są o wiele bardziej przystępne, a poza tym, łatwiej je dostać. 

Jeszcze przystępniejsze ceny mają ekologiczne pędzelki amerykańskiej firmy ecoTOOLS (dostępne np. w drogeriach Rossmann). Ich pędzle są wykonane z materiałów odzyskanych w recyklingu i bez użycia przemocy wobec zwierząt. Mają bambusowe trzonki, a włosie jest syntetyczne. Od góry:
ecoTOOLS - BAMBOO blush brush - 1201
ecoTOOLS - BAMBOO - eye shadow brush - 1203

Ja wybrałam pędzel do różu (again!) i do cieni. Wiem, że w ofercie na polskim rynku jest jeszcze pędzel do podkładu i pudru, skośny pędzelek do różu oraz wąskie - do cieni i do ust. Są faktycznie bardzo miękkie i gęste. Przypuszczam, że skoro włosie jest syntetyczne będzie niezwykle trwałe i odporne na czyszczenie. Uważam, że są to jedne z lepszych pędzli do makijażu dostępnych w drogeriach. Ich ogromnym atutem jest świetny stosunek jakości do ceny. Nadają się idealnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem.  

A z fajnymi przyborami do malowania, każda kolejna lekcja makijażu staje się bardziej przyjemna! ;)  

PS. Kupując pędzle ecoTOOLS przekazujesz 1% na ratowanie naszej planety :)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz