środa, 13 kwietnia 2011

Serum absolut-ne

W moim przypadku, bardzo istotna jest właściwa pielęgnacja włosów. Co oznacza "właściwa"? Otóż, jako posiadaczka gęstych, ale super cieńkich włosów walczę z wieloma problemami takimi jak: ciągłe plątanie się włosów, szybka utrata wilgoci - przesuszanie, łamianie i rozdwajanie się końców oraz przetłuszaczanie się u nasady dające efekt oklapniętych włosów.

Dobór odpowiednich kosmetyków jest więc kluczem do zbilansowanej pielęgnacji, w której szczególnie ważne jest nawilżenie przy jednoczesnym nieobciążaniu włosów. Cały proces zaczyna się od odpowiedniego szamponumaski/odżywki, a kończy się na preparacie bez spłukiwania.

Od paru miesięcy stosuję serum L'Oréal, które delikatnie wcieram w wilgotne włosy - tuż przed drugim rozczesywaniem (pierwsze jest na mokro z maską/odżywką) i suszeniem.

L'Oréal PROFFESIONAL - ABSOLUT REPAIR - SERUM SPECIAL [poj. 50 ml]

Wydaje mi się, że stałam się uzależniona od tego produktu :) Jest absolutnie niesamowity! Przede wszystkim dlatego, że nie obciąża włosów a nadaje im miękkość i blask. Jednocześnie naprawia dotychczasowe uszkodzenia i chroni przed nowymi.

Dzieje się to za sprawą substancji AHA Lipid Guard, którą stanowią kwasy AHA (alfadydroksykwasy) stymulujące proces odnowy komórkowej oraz Neofibrynie – gwarantującej pełną pielęgnację uszkodzonych stref włosa: ceramid regeneruje i głęboko odżywia najbardziej uwrażliwione sfery włosa, a czynnik maksymalizujący połysk wygładza i pokrywa całe włókno włosa warstewką ochronną. Serum zawiera również filtry UV, które trwale chronią powierzchnię włosa. W związku z tym przydaje się szczególnie latem, gdy włosy najbardziej narażone są na szkodliwe promieniowanie słoneczne.
Jest bardzo wydajne, bo ta mała z pozoru buteleczka wystarcza na baaaardzo długo. Mam ją od ponad pół roku i stosuję po każdym myciu włosów, a nie zużyłam nawet 1/3!

Polecam ją do każdego rodzaju włosów, które potrzebują regeneracji, ale również bieżącej pielęgnacji zapobiegającej rozdwajaniu się końcówek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz