sobota, 30 kwietnia 2011

Jak spakować kosmetyki do bagażu podręcznego?

Lecę na weekend majowy do Mediolanu i zabieram ze sobą TYLKO bagaż podręczny. Chyba powinien być pusty, żebym mogła spokojnie zapełnić go na miejscu :) Tak czy inaczej, nie planuję kupować tam kosmetyków (raczej skupię się na garderobie, dodatkach i upominkach), zatem muszę zadbać o odpowieni dobór kosmetyków, który na dodatek będzie akceptowany przez linie lotnicze oraz służby na lotnisku. 

Rozdzieliłam więc kosmetyki na dwie grupy - płynne do przezroczystego woreczka i pozostałe, które spakuję do normalnej kosmetyczki.

Przezroczyste woreczki można zazwyczaj wziąć sobie na lotnisku (na niektórych np. Luton są płatne). Mają wymiar 20 cm x 20 cm i zamykane są jak wszystkie woreczki strunowe. Można do nich wziąć dowolną liczbę pojemniczków, ale żaden nie może przekraczać pojemności 100 ml. Nie wchodzą więc w rachubę pojemniki np. 150 ml, w których jest powiedzmy tylko 30 ml produktu.

Kosmetyki płynne lub kremowe przed spakowaniem
   
Kosmetyki płynne lub kremowe w woreczku


Jak widać błyszczyk, tusz do rzęs, korektor, dezodorant, wszelkie kremy, płyny (też do soczewek) i żele spakowane są do woreczka, który pokazuje się służbom podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Produkty typu mini lakier do włosów lub pianki oraz próbki-saszetki również powinny być do niego schowane.
 
Do mojego woreczka dodałam jeszcze miniaturkę perfum, o której przypomniałam sobie w momencie redagowania tego wpisu ;)Pozostałe kosmetyki i akcesoria, które nie muszą być w przezroczystym woreczku

Kosmetyczka do której trafiły powyższe rzeczy

Płatki kosmetyczne, patyczki i gumka do włosówPrzypominam, że do bagażu podręcznego nie można brać np. pęsety, nożyczek, pilników, maszynek do golenia, ostrych narzędzi oraz niebezpiecznych substancji.

Wszystkim podróżującym samolotami życzę tyle samo startów, co lądowań, braku turbulencji oraz miłego pobytu w miejscu, do którego lecicie! PS. Od dzisiaj zapraszam na facebookową stronę mojego bloga. Łatwiej będzie uzyskać najświeższe informacje o nowych postach :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz