sobota, 22 stycznia 2011

Masła do ciała

Masło czy margaryna? Masło czy balsam? W obu przypadkach wybieram MASŁO! :)

Dlaczego? Bo masło jest zdrowsze dla organizmu niż margaryna. Podobnie jak masło do ciała, które według mnie lepiej nawilża i chroni suchą skórę, niż balsam. 

Przedstawiam moją obecną "kolekcję":
Pierwszy rząd (od lewej):
THE BODY SHOP - SATSUMA BODY BUTTER, SEPHORA - CHOCOLATE TOFFEE BODY BUTTER

Drugi rząd (od lewej) - kolekcja świąteczna THE BODY SHOP:
 JOLLY ORANGE, CRANBERRY JOY, SPICED VANILLA

Trzeci rząd (od lewej):
THE BODY SHOP - MANGO, THE BODY SHOP - COCONUT 
Wszystkie produkty mają niezwykle intensywny zapach, który utrzymuje się bardzo długo na ciele, a jeszcze dłużej na ubraniach, które zakłada się po posmarowaniu.
Jeśli chodzi o zapach, to moim zdecydowanym faworytem jest masło o zapachu MANGO. Na drugim miejscu KOKOS i SPICED VANILLA. Za najbardziej męczący zapach uważam ten z masła Sephory - jest słodki i po 10 mniutach przestajesz mieć ochotę na czekoladę, a jeśli za nią nie przepadasz - tak jak ja, to już w ogóle masz problem :)

Kłopot możesz też mieć, jeśli nie lubisz cytrusów (jak ja), bo choć świeży zapach SATSUMA, jest idealny na lato, to jednak też męczy, bo długo się trzyma na skórze. W innych przypadkach jest to mega wielki plus. :) Zaskoczeniem jest JOLLY ORANGE, która mi się podoba!

W teorii, konsystencje wszystkich produktów powinny być takie same, bo przecież masło to masło. Jednak i masło może być bardziej twarde lub miękkie. 
Wszystkie wymienione produkty są bardzo kremowe i przyjemnie zanurza się w nich końcówki palców, ale w przypadku COCONUT jest to dość trudne. Masło jest bardzo "zbite" i trudno je rozsmarować. Podobną sytuację miałam z SHEA BODY BUTTER z THE BODY SHOP, którego zapach był rewelacyjny i polecam!!!
Polecam też MORINGA BODY BUTTER - świeży i wiosenny zapach. 

Masła z THE BODY SHOP są podzielone w zależności od rodzaju skóry:
BARDZO SUCHA - MANGO
NORMALNA - SATSUMA
NORMALNA aż do SUCHEJ - COCONUT

Należy pamiętać, że masła do ciała przechowuje się w chłodnym miejscu (lodówce?) i że nie należy ich jeść - mimo kuszących zapachów :)     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz